Logo Barometru Krakowskiego

Strona główna > Aktualności > Otwarte konsultacje Barometru Krakowskiego 2018

Aktualności

wrzesień 2017

Tagi: 2018AktualnościZdjęcie tłumu na krakowskich ulicach

Otwarte konsultacje Barometru Krakowskiego 2018

Element graficzny2018

Od miesiąca trwają prace nad nową edycją Barometru Krakowskiego. Częścią merytoryczną projektu zajmuje się zespół z Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych przy Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednym z pierwszym etapów jest prowadzenie konsultacji odnośnie zakresu projektu, jego kwestionariusza i dostosowania badania do potrzeb poszczególnych interesariuszy badania.

W tegorocznej edycji rozszerzono formułę konsultacji – do udziału w nich zaproszono szereg jednostek administracyjnych i organów samorządu lokalnego, organizacje pozarządowe, ośrodki akademickie oraz media lokalne. Działania te realizuje priorytety projektu, w tym:

  • objęcie badaniem zjawisk i zagadnień ważnych dla aktualnej dyskusji o przyszłości miasta;
  • zaprojektowanie badania, które spełni oczekiwania interesariuszy projektu w zakresie jego tematyki oraz formy prezentacji;
  • zabieganie o wykorzystanie wyników badania w dyskusji o mieście;
  • włączenie w projekt, na różnych jego etapach, przedstawicieli interesariuszy projektu (określanie zakresu tematycznego, interpretacja wyników).

Niezależnie od indywidualnych zaproszeń możliwe jest również przesyłanie swoich sugestii i uwag na adres: kontakt. Zależy nam przede wszystkim na ujęciu kluczowych, aktualnych zagadnień dla mieszkańców Krakowa i rozwoju miasta, które będą możliwe do uchwycenia w opiniach i preferencjach ogółu mieszkańców Krakowa.

Tematem specjalnym edycji 2018 są zagadnienia senioralne oraz rynek pracy. Kolejnym etapem projektu będzie finalna aktualizacja kwestionariusza badawczego i rozpoczęcie pracy ankieterów. Ankieterzy odwiedzą w październiku i listopadzie kilka tysięcy gospodarstw domowych w Krakowie zapraszając do udziału w badaniu. Planowana liczba wywiadów to 1400. Mieszkańcy będą pytani m.in. o różne aspekty funkcjonowania miasta, warunki życia, ocenę władz miasta, zagadnienia związane z partycypacją społeczną i polityką komunikacyjną samorządu lokalnego.

Zapraszamy do śledzenia aktualności związanych z projektem i przesyłania sugestii.

Michał A. Chrzanowski
kierownik projektu
CEAPP UJ

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).

Akceptuję