Logo Barometru Krakowskiego

Strona główna > Aktualności > Rozpoczęcie pracy ankieterskiej

Aktualności

maj 2018

Tagi: 2018AktualnościZdjęcie ilustracyjne

Rozpoczęcie pracy ankieterskiej

Element graficzny2018

Z początkiem maja 2018 rozpoczęto prace ankieterskie związane z badaniem Barometr Krakowski 2018.

To już III edycja Barometru Krakowskiego. W tym roku kwestionariusz badawczy został rozszerzony o zagadnienia związane z seniorami, reklamą w przestrzeni publicznej, ruchem turystycznym, budżetem obywatelskim, Kartą Krakowską, dyskryminacją oraz rynkiem pracy. Pierwszy raz badanie będzie realizowane częściowo metodą panelową – ankieterzy powrócą do mieszkańców biorących udział w poprzednich edycjach badania, żeby spytać o to co się u nich zmieniło. Do konsultacji zakresu badania zaproszono przedstawicieli nie tylko miejskich jednostek organizacyjnych, ale również środowisk akademickich, organizacji pozarządowych oraz mediów. Więcej o edycji 2018 można przeczytać tutaj.

Ankieterzy zbiorą opinie 1 400 mieszkańców – 1 100 reprezentatywnych mieszkańców Krakowa oraz dodatkową grupę 300 seniorów. Aby zrealizować założoną próbę ankieterzy odwiedzą w maju i czerwcu bieżącego roku blisko 3 300 gospodarstw domowych w Krakowie wylosowanych z bazy adresowej TERYT prowadzonej przez Główny Urząd Statystyczny (mieszkańcy Krakowa) oraz PESEL prowadzonej przez Ministerstwo Cyfryzacji (seniorzy). W trakcie wizyt ankieterzy będą pytać mieszkańców o różne aspekty mieszkania w Krakowie – o ich warunki życia, ocenę władz miasta, zadowolenie z funkcjonowania różnych obszarów miasta i inne. Więcej o koncepcji badania można przeczytać tutaj.

Do wylosowanych osób zostały wysłane listy zapowiednie. Zbieranie danych będzie realizowane przez wybrane w ramach przetargu przez Gminę Kraków konsorcjum firm Danae Sp. z o.o. oraz Realizacja Sp. z o.o. Ankieterzy będą posiadać identyfikatory z pieczęcią urzędu, a ich wiarygodność będzie można potwierdzić telefonicznie pod numerem 12 616 14 06 (7:30–15:30 w dni powszednie). Więcej informacji dla osób wylosowanych można znaleźć tutaj.

Nad jakością badania czuwa zespół Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych przy Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Społeczna Rada Barometru KrakowskiegoWyniki badania zostaną opublikowane na stronie internetowej w okolicach września 2018 roku – zapraszamy do jej odwiedzania.

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).

Akceptuję